برای رفع اشکالات کودکان، به موقع اقدام کنید.

تجربه ما در کوشا بر اساس سوابق مراجعین

در مراجعه به کلینیک بارها مشاهده شده است که والدین کودکان را در سنین بالای 10 سال ، نیازمند مداخلات کاردرمانی دانسته اند و برای درمان و رفع اشکالات اقدام می کنند.
هرچند که در گزارش سوابق اعلام می کنند که از خردسالی هم شاهد مشکلاتی بوده اند اما…

اعتماد به توصیه های افراد غیر متخصص

چرا که در خردسالی شاید اغلب والدین به توصیه دوستان، فامیل و یا افراد غیر متخصصی که در زمینه رشد کودکشان، اظهار نظر کرده اند که : “همه چیز خوب است و با بزرگ شدن اصلاح می شود”، متاسفانه اعتماد می کنند. عدم رشد همگن مهارتهای کودک اعم از شناختی، جسمی، پردازشی، کلامی، رفتاری، عاطفی، اجتماعی و … در زمان خردسالی و در مقایسه با همسالان شاید چشمگیر نباشد.
اما هر چه سن افزایش پیدا می کند؛ فاصله بین آنچه یک کودک (با تأخیر یا اشکال) می تواند انجام دهد و آنچه که یک کودک معمولی می تواند انجام دهد فقط بزرگ و بزرگتر می شود.

وقتی مشکلات بزرگتر می شود

چون زیرساختهای توسعه مغز کودکان در برخی نقاط به حد کافی رشد نکرده است و لذا افزایش سن کمبود این مهارتها را بیشتر نشان میدهد چون هنوز مهارتهای اولیه به حد طبیعی نرسیده است و نمی توان انتظار داشت که مهارتهای بعدی به درستی شکل بگیرد.

وقتی که دیر می شود

حتی در سوابق مشاوره آنلاین بارها به والدین گفته شده است که با توجه به نشانه هایی که می گویند لازم است که سریعا پیگیری کنند؛ اما مقاومت کرده و پیگیر درمان نشده اند. بعد از سه و یا چهار سال با ارسال پیام اذعان کرده اند که ای کاش در زمان مقرر اقدام می کردند.

نتیجه سهل انگاری در رسیدگی 

نهایتا اتفاقی که می افتد این است: “مداخلات با سرعت کندتری پیش میرود، درمانگر و کودک متحمل فشار بیشتری می شوند و خانواده می بایست زمان بیشتری را ضمن همکاری بسیار تنگاتنگ با درمانگران، صرف کنند”.
و البته بیشترین آسیب را همان کودک می بیند که از حرکت و نشاط در کنار همسالانش جا مانده است.

توصیه ما به شما

بنابراین با دیدن نشانه های تکرار شونده در فرزندتان به موقع و از طریق مراجع تخصصی؛ کاردرمانگران، روانپزشکان، متخصصین مغز و اعصاب اطفال ، اقدام کنید.
ما کاردرمانگران کوشا؛ با بیش از پانزده سال تجربه بالینی و عملی؛ انجام مداخلات کاردرمانی در طیف وسیعی از مشکلات کودکان، ضروری دانستیم که این نکته مهم را به شما عزیزان یادآوری کنیم.

ما را به دیگران معرفی کنید!