کودک، کلاسهای فوق برنامه و یادگیری مهارتهای جدید

لطفا اجازه دهید یک مهارت را خوب یاد بگیرم!

آیا شما هم میخواهید فرزندتان در کنار تحصیل مهارتی جدی را فرابگیرد؟
البته این ایده  بسیار عالی است. باعث می شود که کودکی توانمند و ماهر داشته باشیم. اما اگر نکات زیر را در این مسیر رعایت کنید. 

نکات مهم در یادگیری مهارتهای جدید

  • قبل از ثبت نام با فرزندتان هماهنگ شوید. از علایق و توانمندیهای او آگاه شوید. سپس با رضایت کامل و تعهد او، آموزش مهارت جدید را آغاز کنید. تا پایان راه همراهش باشید.
  • طوری عمل کنید که این کلاسهای فوق برنامه برای فرزندتان بسیار ارزشمند باشد.  قدر این آموزشها را بداند و تلاش کند. فقط در صورت مشاهده مشارکت مثبت به او امکان جدید فراگیری دهید.
  • به استثنای ورزش که برای کودکان و نوجوانان یک ضرورت است، یک مهارت که نتیجه داشته باشد قطعا باعث رشد توانمندیها و افزایش اعتماد به نفس فرزندتان خواهد شد. برعکس آموزشهای بی شمار و بی نتیجه تنها اضطراب او را افزایش داده و اعتماد به نفسش به دلیل عدم تسلط و موفقیت، خدشه دار خواهد شد.

یک نکته بسیار مهم:

  • چنانچه به وجود اشکالی در فرزندتان شک دارید؛ حتما و ضرورتا قبل از شروع فراگیری مهارتهای جدید، او را به صورت کامل ارزیابی کنید. (می توانید در این زمینه با ما تماس بگیرید و از ارزیابی دقیق کوشا استفاده کنید). تا ابهامات شما برطرف شود. اینگونه از ایجاد آسیبهای احتمالی جسمی و روحی جبران ناپذیر به او پیشگیری خواهید کرد.

تجربه کوشا در خصوص آموزش بیش از حد و نامتناسب

در مراجعه به کوشا، بارها مشاهده شده است که آموزشهای پیش از موعد و متعدد، باعث ایجاد اشکالات شناختی و پردازشی در کودکان شده است. 
بله البته استثنا هم وجود دارد. که خب کودک ظرفیتهای بسیار عجیب و غریبی دارد که همه چیز را فرا میگیرد و البته باید دید در آینده چه می کند؟
بنابراین لطفا فرزندتان را دچار بمباران اطلاعاتی و سردرگمی نکنید. چون به تدریج قدرت پردازش اطلاعات در کودک دچار اختلال می شود و ذهن او پس از مدتی اولویت ها را گم می کند. مهمتر از همه اینکه این کودکان بی انگیزه می شوند و برای انجام امور اصلی زندگیشان دیگر حال ندارند.

آن وقت است که می بایست به ما مراجعه کنید تا رفته رفته اشکالاتش را حل و فصل کنیم.

ما را به دیگران معرفی کنید!