لجباز نیستم کمکم کنید

والدین عزیز لطفا توجه فرمایید❗️

عدم همکاری و یا مقاومت فرزند شما در انجام فعالیتهای روزمره و وظایفی که دارد؛ همیشه به علت لجبازی و یا سایر اشکالات رفتاری نیست.
لطفا دقت کنید . چنانچه کودک شما هم در انجام فعالیتهای روتین و روزانه و یا حتی انجام بعضی بازی ها و غیره مقاومت می کند و علاقه و عملکرد مشابه همسالانش از خود نشان نمی دهد و این مساله مداوم و تکرار شونده است، قطعا ضروری است که فرزندتان را ارزیابی کنید (برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید).

پس چرا کودک مقاومت می کند

بسیاری از مواقع مقاومت کودکان به علت اشکالاتی است که دارند.  چون خودشان کاملا متوجه اشکالاتشان هستند، بنابراین از انجام فعالیتها طفره می روند، ممکن است آنها؛ 

  • در شناخت و ادراک اشکالاتی داشته باشند: خوب نتوانند متوجه موضوعات شوند و آنها را درک کنند، نتوانند به درستی خود را بیان کنند و یا به درستی متوجه آنچه دیگران می گویند نباشند.
  • در مهارتهای حرکتی و یا تعادلی اشکالاتی داشته باشند: نتوانند همانند همسالانشان بازی و یا فعالیت خاصی را انجام دهند .
  • در پردازش اشکالاتی داشته باشند: با وجود سلامت کامل اما نمیتوانند به درستی گوش کنند ، ببینند و یا از سایر حواس پنجگانه شان استفاده کنند و بازخورد مناسبی داشته باشند.
  • در رفتار و ارتباط اشکالاتی داشته باشند: نتواند به درستی ارتباط و تعاملی مثبت و موفق با دیگران برقرار کند.
  • در کلام و گفتار اشکالاتی داشته باشند: گنجینه لغات محدودی دارند، نمیتوانند از کلمات به درستی استفاده کنند و یا اشکالات تلفظی و … باعث می شود که در تعاملات کلامی همواره عقب نشینی کنند.
    و سایر اشکالاتی که از دید شما پنهان می ماند چون اغلب گمان می کنید که کودک لجبازی دارید در حالیکه ممکن است اصلا اینگونه نباشد.

راهکار صحیح حل این مساله

چنانچه شما هم در فرزندتان با این مقاومت به صورت مستمر و تکرارشونده مواجه شده اید، حتما و ضرورتا او را به صورت جامع ارزیابی کنید.
می توانید از ارزیابی جامع کاردرمانی و گفتاردرمانی کوشا که به صورت آنلاین و حضوری انجام می شود استفاده نمایید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ما را به دیگران معرفی کنید!